,,Bieguni Olga Tokarczuk

Czytanie to podróż, odwiedzanie światów, do których nie mielibyśmy dostępu, gdyby nie książki. Twórcy w swych dziełach przenoszą czytelnika do wykreowanej rzeczywistości, by skłonić go do refleksji i wpłynąć na jego postrzeganie pewnych kwestii. Podróżowanie przez czytanie to niezapomniane doświadczenie, które kształtuje człowieka. 

,,Bieguni” – egzystencjalna podróż

,,Bieguni” to powieść autorstwa Olgi Tokarczuk. Skupia się na zagadnieniu ruchliwości człowieka, jego przemieszczania się po świecie i odczuć z tym związanych. Na warsztat bierze podróżnika, osobę żądną przygód i nowych doznań. Tytuł książki nawiązuje do nazwy odłamu rosyjskich staroobrzędowców, biegunów, którzy wierzyli, że świat przesiąknięty jest złem, a ciągły ruch człowieka utrudnia złu schwytanie go w swe sidła. Przemieszczanie się uznawane było przez nich za sposób na nie uleganie złu tego świata. Na pozór, fabuła to zbiór niepowiązanych ze sobą wątków. Dopiero po głębszej lekturze odkrywamy, jak treści zaczynają się ze sobą przeplatać i łączyć w spójną całość. Autorka dotyka także nieśmiertelności człowieka, ale nie w odniesieniu do duszy, a zachowania ludzkiego ciała w nienaruszonym stanie. Co ciekawe, w powieści znaleźć można także wątek dotyczący Wikipedii, która została przedstawiona jako niemożliwa do zrealizowania próba spisania całej ludzkiej wiedzy i doświadczeń. 

Olga tokarczuk (tania książka i szybka wysyłka!) – pisarka wizjoner

Autorka ,,Biegunów” to laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury pięknej. Została doceniona za niezwykłe spojrzenie na zwykłe sprawy. W swojej twórczości potrafi dotrzeć do najczulszych strun czytelnika, poruszyć w nim wszystkie emocje i zachęcić do spojrzenia na poruszane tematy z zupełnie nowej perspektywy. Olga Tokarczuk to niekwestionowany talent w świecie literatury, niezwykle wrażliwa i dojrzała osoba, która dzieli się z nami swoją wizją świata. Posługuje się przy tym językiem z pogranicza jawy i snu, opisuje fakty oraz kreuje historie pełne fantazji. Książki Olgi Tokarczuk zabierają czytelnika w podróż ku odkryciu sensu prostych spraw, nad którymi nie rozmyślamy, a kiedy zaczniemy staną się one czymś wyjątkowym.